Pekin, 12 listopada (Reuters) – Bytedance ’ s Douyin, Chińska wersja TikTok, powiedział w piątek, że otrzymał wniosek od Tencent (0700.HK), aby umożliwić wyświetlanie krótkich filmów, opartych na filmach i programach telewizyjnych chronionych prawem autorskim Tencent, na Douyin.

Ruch Tencent spełnia wymóg Chińskich regulatorów, aby stworzyć otwarty internet, powiedział Douyin w oświadczeniu, dodając „cieszymy się, że Treści chronione prawami autorskimi Tencent mogą być udostępniane na Douyin”.

Tencent powiedział w piątek, że testuje projekt, aby stopniowo umożliwić twórcom zewnętrznym korzystanie z niektórych treści chronionych prawem autorskim w swoich pracach i wysłał zaproszenia do innych platform, aby pomóc je promować.

Przełom następuje po latach napiętych relacji między dwoma rywalami w mediach społecznościowych i w tym roku upomina Chińskich regulatorów o praktykę „murowanych ogrodów” branży technologicznej, która uniemożliwia udostępnianie linków i usług rywali na ich platformach.

W sierpniu Douyin usunął tysiące filmów generowanych przez użytkowników związanych z serialem telewizyjnym wyprodukowanym przez Tencent Video po tym, jak ten ostatni złożył pozew o naruszenie praw autorskich przeciwko firmie.

ByteDance powiedział również w piątkowym oświadczeniu, że wielokrotnie stosował się do aplikacji do przesyłania wiadomości Tencent WeChat, aby przywrócić funkcje udostępniania i logowania Douyin i jego aplikacji do przesyłania strumieniowego wideo Xigua.

Użytkownicy WeChat mogą obecnie udostępniać linki Douyin i Xigua, jeśli zaktualizują je do najnowszej wersji. Tencent odmówił komentarza.