NEW DELHI, 12 listopada (Reuters)-Indyjski inżynier elektronik Siddharth Pandey stanie się milionerem po największym w historii kraju publicznym wydaniu, ale mówi, że musiał przezwyciężyć sprzeciw ojca, aby dołączyć do firmy fintech Paytm, gdy był to raczkujący start-up dziewięć lat temu.

O 350 obecnych i byłych pracowników będzie każdy ma wartość netto w wysokości co najmniej 10 milionów rupii indyjskich ($134,401.38) Po paytm $ 2.5 miliard IPO, źródło w firmie powiedział Reuters. Wielu, jak Pandey, stanie się milionerami dolarowymi, gdy firma wymienia w przyszłym tygodniu.

Te nagrody są ogromne w kraju, gdzie dochód na mieszkańca jest poniżej $2,000.

Pandey, teraz 39, nie jest już z firmą i pracuje w innym start-upie, którego nie chciał zidentyfikować. Ale mówi, że jego siedmioletni staż w Paytm zostawił mu dziesiątki tysięcy akcji.

Odmówił podania szczegółów, ale akcje zostały wycenione w piątek po 2150 rupii (28,9 USD) za sztukę. Czytaj więcej Pandey powiedział, że będzie wart ponad milion dolarów.

„Mój tata był bardzo demotywujący. On powiedział: „Co to za czas wypłaty?!”, „Pandey powiedział Reuters, odnosząc się do czasu, kiedy dołączył do Paytm w 2013 roku.

„Choć raz pracuję w firmie, o której ludzie wiedzą” – powiedział mój ojciec.”

„Teraz on (mój ojciec) jest oczywiście bardzo szczęśliwy. Po prostu poprosił mnie, żebym został uziemiony ” – powiedział Pandey, który pochodzi z Uttar Pradesh, najbardziej zaludnionego stanu w kraju i jednego z jego najbiedniejszych.

Kiedy Pandey dołączył do Paytm, była to przede wszystkim mała firma płatnicza zatrudniająca mniej niż 1000 pracowników. Obecnie firma zatrudnia ponad 10 000 pracowników i oferuje szereg usług, od bankowości, zakupów, sprzedaży biletów filmowych i turystycznych po gry.

Aby to uczcić, Pandey mówi, że zabrał ojca na pięciodniową luksusową wycieczkę do Udaipur, popularnego miejsca turystycznego w pustynnym stanie Radżastan we wrześniu, wydając około 400 000 rupii (5376 dolarów).

„Paytm zawsze był hojnym płatnikiem. Vijay (Sharma, założyciel Paytm) zawsze chciał, aby ludzie zarabiali pieniądze, poruszali się w życiu ” – powiedział Pandey.

Żonaty i ma dwoje dzieci, mówi, że przypływ pozwoli mu pracować w startupach, w których nie jest całkowicie skoncentrowany na swoich dochodach, a nawet pomoże mu wrócić do nauki.

„Część pieniędzy trafia do mojego funduszu emerytalnego, a dużą część przeznaczę na edukację moich dzieci” (1 $=74.40 rupii indyjskich)